Levandulové podnikání jako zlatý důl

V České republice i ve světě je čím dál více žen, které se pouští do vlastního podnikání a zakládají firmy. Přitom vůbec nezáleží na tom, zda se zabývají IT, marketingem, oblečením, kosmetikou nebo vařením. Mnoho z nich je velmi úspěšných. To je skvělý důkaz toho, že i ženy jsou skvělé šéfky.
 
Milena Krčálová a Helena Neumannová jsou jedním z důkazů, že tvrdou prací můžete dosáhnout všeho, co chcete. Jejich cesta začala u květin a nyní díky nim mají milionové obraty. Vlastní totiž největší levandulová pole, ze kterých vyrábí mnoho nejrůznějších produktů.
 rozkvetlá levandule

Co všechno u nich můžete čekat?

Z těchto voňavých bylin můžete vyrábět kosmetické oleje, úžasné čaje, chutné limonády i sušenky. Základem, na kterém si tyto dvě dámy staví je bio kvalita použitých květin. Vidí v ní velký potenciál, který lze využít mezinárodně. Spolupracují také s lokální společností, která vyrábí raw tyčinky. Jejich varianta z levandule a višně se mezi lidmi stala velmi populární.
 

Královna bylin

O této krásné bylině se říká, že je velmi cenná. Proč? Zakladatelky projektu byly původně zdravotní sestry a mají tak určité znalosti v oblasti medicíny. Levanduli lze využít k léčení:

  • celé trávicí soustavy vč. rakoviny žlučníku, slinivky či jater,
  • úzkostí, depresí, vyhoření a nespavosti.

 
Soustředí se tak na dvě oblasti, kterými je trávicí a nervová soustava. Zejména deprese a stres dnes trápí až dvě třetiny obyvatelstva po celém světě. Přírodní řešení těchto problémů je velmi důležité, protože klasická antidepresiva mají negativní vliv na jiné orgány a mají spoustu vedlejších účinků.
 svazek levandule

Za velkým úspěchem stojí tvrdá práce

Jistě vypadá krásně, že mají milionové obraty. Mnoho lidí ale nevidí, kolik práce za tím je. Než se jim podařilo začít slušně pěstovat a dostat se na trh, trvalo to dlouhé tři roky sázení, zalévání a plevele. Dřina se jim ovšem vyplatila a dnes je o jejich produkty i samotný materiál zájem nejen z Evropy, ale také z Emirátů či Ameriky. Jde zejména o to, že jsou jedním z mála dodavatelů, který prodává levanduli v bio kvalitě. Ta je nyní velmi důležitá a populární všude.