Dřevěné postele jsou zkrátka nejlepší!

Víte, jaké jsou výhody dřevěné postele oproti postelím vyrobeným z jiných materiálů? Takových výhod je hned několik. Ovšem hned na začátek je potřeba říct, že musíte sáhnout po posteli zhotovené ze skutečného, poctivého masivního dřeva, a ne po dřevotřísce. Dřevotříska totiž není dřevo, ale slepený dřevěný odpad, který může být dokonce rizikový pro vaše zdraví.
Ať už si zvolíte postel o libovolné velikosti, vyrobenou z libovolného druhu dřevin, rozhodně toho nikdy nebudete litovat. Skutečně přírodní poctivé dřevo je investice, která se vám vrátí.

stromy v zimním lese, prosvítající slunce

Je pravda, že nábytek z masivu je o něco dražší než například nábytek z dřevotřísky. Ovšem pokud si porovnáte životnost takových dvou materiálů, tak brzy zjistíte, že se vám investice do masivu brzy vrátí. Dřevotříska vám dlouhé roky nevydrží a rychle se opotřebuje a rozvrzá – to u masivu neplatí.
Pokud jde o skutečné dřevo, tak se nemusíte bát, že by se z něj mohlo do ovzduší ve vašem domě uvolňovat cokoli jiného, než jen libá vůně přírody.

Takový nábytek celý váš byt příjemně provoní a po ránu vás z něj rozhodně nebude bolet hlava.
Navíc, na přírodní dřevo, především na to, které je ošetřeno pouze bezbarvým lakem, je vždy krásný pohled. Jsou na něm patrné výrazné letokruhy a má pěknou hnědozlatou barvu. Její odstín záleží na tom, jaký konkrétní druh dřeviny zvolíte, ale pokud chcete ušetřit, můžete sáhnout po cenově velice dobře dostupném masivu z borovice, a rozhodně toho nebudete litovat. Ani s přibývajícími léty se vám takový nábytek neokouká – struktura dřeva se ještě více zvýrazní a barva zezlátne, takže bude ještě hezčí. V případě nábytku z masivu se tedy máte rozhodně na co těšit.

kůra porostlá liánou

Pokud by se vám náhodou stalo, že se nábytek nějak poškodí, tak nezoufejte – snadno ho opravíte buď tak, že postižené místo obrousíte anebo jej nahradíte novým kusem dřeva. A váš nábytek bude opět jako nový.